W rocznicę urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego społeczność szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Krasocinie obchodzi Dzień Patrona. Tegoroczną uroczystość rozpoczęto akademią przygotowaną przez młodzież pod kierunkiem Pań Aliny Sakwy, Anny Dumin i Jolanty Pietrali. Po akademii rozstrzygnięto konkurs literacki „Witold Pilecki - wzór postaw obywatelskich i patriotycznych” oraz konkurs plastyczny „Portret rotmistrza Witolda Pileckiego”.

 

Oba konkursy miały na celu promocję wiedzy na temat życia i działalności rotmistrza oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. W konkursie literackim  w kategorii klas gimnazjalnych jury przyznało następujące lokaty:

 I miejsce: Klaudia Kaliszewska i Patrycja Mróz

II miejsce: Natalia Młyńczak

III miejsce:  Weronika Stablewska

Konkurs plastyczny cieszył się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

w kategorii klas I - III szkoły podstawowej:

I miejsce: Nikola Marszałek

II miejsce: Gabriela Skrzypczyk

III miejsce: Maja Kowalczyk

W kategorii klas IV - VI szkoły podstawowej

I miejsce: Mateusz Łata

II miejsce: Bartosz Bała

III miejsce: Maciej Wilk

     Laureaci I miejsc otrzymali nagrody pieniężne w wysokości po 100 zł każda, zdobywcy II i III miejsc otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród był Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Krasocinie Krzysztof Jasiowski. Kolejnymi atrakcjami tego dnia były rozgrywki sportowe zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz projekcje filmów „Sting” i „Ósmoklasiści nie płaczą” w sali gimnastycznej.