23 maja 2017 r. - przy przepięknej pogodzie - odbył się po raz szósty Piknik Rodzinny pod hasłem „Czyste powietrze - dobra zabawa”. W świetnej zabawie na stadionie w Krasocinie brały udział dzieci z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie i uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Krasocinie oraz ich rodzice. Wśród atrakcji, które zostały przygotowane dla dzieci były zabawy ruchowe na dmuchanych zjeżdżalniach i w ogromnym zamku z piłeczkami, malowanie twarzy oraz wspólne kolorowanie ogromnych kolorowanek.

Dodatkową atrakcją były występy taneczne uczniów z klas trzecich, do których bardzo chętnie przyłączyli się młodsi uczestnicy pikniku. Dzieci były bardzo zadowolone z indywidualnych występów, podczas których mogli zaśpiewać swoje ulubione piosenki. Dla wszystkich dzieci został przygotowany poczęstunek. Miłymi gośćmi na pikniku byli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krasocina, którzy zaprezentowali najnowszy wóz strażacki i sprzęt gaśniczy.

Pomysłodawczynią świetnej zabawy była pani Justyna Marcinkowska. Jednakże uroczystość nie odbyłaby się bez pomocy dyrektora ZPO w Krasocinie Krzysztofa Jasiowskiego i nauczycielek: Joanny Fitas, Ilony Grabki, Eweliny Zasady, Małgorzaty Knap, Katarzyny Klimczyk, Małgorzaty Łaty oraz pani Magdaleny Kaczmarek.