W hali sportowej ZPO nr 1 we Włoszczowie odbył się finał Powiatowej Ligi Badmintona w kategorii dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. We wszystkich kategoriach uczniowie z naszej gminy zajęli wysokie lokaty. W rozgrywkach szkół podstawowych wzięło udział 21 dziewcząt i 22 chłopców ze szkół w Radkowie,  Moskorzewie, Czostkowie, Mieczynie, Krasocinie i Włoszczowie.

W grupie dziewcząt sukces odniosły zawodniczki z Czostkowa, zajmując następujące miejsca: Natalia Robak (I miejsce), Oliwia Wijas (II miejsce). W grupie chłopców najwyższą lokatę zajął Dominik Sobczyk z Czostkowa, plasując się na II miejscu. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Czostkowa wygrali klasyfikację drużynową. W rozgrywkach gimnazjalnych uczestniczyło 18 dziewcząt i 15 chłopców z Włoszczowy, Krasocina, Moskorzewa i Radkowa. W tej kategorii dobrze zaprezentowali się uczniowie gimnazjum w Krasocinie - Filip Robak (II miejsce) i Wiktor Sójka (III miejsce). Drużyna Publicznego Gimnazjum z Krasocina zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami i dyplomami, sponsorowanymi przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim. Warto dodać, że Powiatowa Liga Badmintona rozgrywana jest już od 6 lat  i bierze w niej udział coraz więcej dzieci i młodzieży.