Grupa uczniów Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie  uczestniczyła w dniach 19-20 października w wycieczce do Zakopanego. Podróż rozpoczęła się o godzinie 8.00 i trwała cztery godziny. Na miejscu dołączył do grupy  przewodnik tatrzański. Najpierw udaliśmy się do Doliny Strążyskiej , gdzie znajduje się wodospad Siklawa. Poznaliśmy historię tego miejsca, wysłuchaliśmy legend i interesujących anegdot. Przy okazji mogliśmy też sprawdzić swoją wiedzę geograficzną. Pan przewodnik zaopatrzył nas w kompasy oraz mapy, tak aby wszyscy mogli czynnie uczestniczyć w wędrówce po górach.

 

Następnie oglądaliśmy skocznie narciarskie, na których odbywają się zawody w skokach. Kolejną atrakcją było zwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach .

Chwilę później  pojechaliśmy do wschodniej części miasta do Olczy, gdzie było miejsce naszego zakwaterowania. W pensjonacie czekała na nas pyszna obiadokolacja. Po posiłku  każdy z nas mógł trochę odpocząć. W programie wycieczki nie zabrakło czasu na dobrą zabawę:  dyskotekowe szaleństwa na parkiecie, biesiadowanie, rozmowy po zmroku. Miło było spędzić czas wśród dobrych przyjaciół. Tak zakończył się pierwszy dzień pobytu w Zakopanem. W drugim dniu udaliśmy się najpierw do Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik. Wszyscy byli zauroczeni wystrojem, rzeźbami regionalnymi znajdującymi się w kościele oraz wspaniałym widokiem na góry.

Pełni energii wyruszyliśmy na Gubałówkę. Trasa  była bardzo wyczerpująca, więc  nie wszyscy dotarli na  szczyt. Ci najwytrwalsi mogli podziwiać przepiękną panoramę Tatr i Zakopanego.

Pod koniec wycieczki wszyscy udaliśmy się na słynne Krupówki, aby kupić pamiątki dla siebie i naszych bliskich, a także spróbować miejskich smakowitości. Przez cały czas byliśmy razem i to kolejna wartość płynąca z wyjazdu. W godzinach popołudniowych dotarliśmy do Krakowa.

Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego, sprawdziliśmy własne predyspozycje do wędrówki po górach. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Ta wycieczka pokazała nam jak w naszym kraju jest pięknie i że warto tutaj mieszkać i zwiedzać jego zakątki.