W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do Świętokrzyskiego  Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej "Dziecięca Piłka Ręczna" oraz „Szczypiorniak IV”. Autorami programu są Urząd Marszałkowski i Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Partnerami w jego realizacji są: PGE Vive Kielce, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Ambasadorem programu jest Pan Sławomir Szmal.

 

W dniu 16 października  w Hali Sportowej MOSiR w Kielcach odbyła się  konferencja inaugurująca  to przedsięwzięcie.Podczas spotkania otrzymaliśmy pakiety treningowe w postaci akcesoriów boiskowych oraz piłek do gry w piłkę ręczną, piłkę siatkową, piłkę koszykową i piłkę nożną.

Program "Dziecięca Piłka Ręczna" skierowany jest do nauczycieli i uczniów klas I – III. Nauczyciele otrzymają wsparcie metodyczne w postaci konferencji i warsztatów, a dzieci możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach wychowania fizycznego. W ramach programu uczniowie wezmą udział w sportowej rywalizacji podczas turniejów powiatowych. Zwieńczeniem działań będzie festyn Dziecięcej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w czerwcu 2019r.

Program„Szczypiorniak IV”, to dziecięca piłka ręczna dla klas IV szkół podstawowych. Celem programu jest stworzenie szkołom podstawowym województwa świętokrzyskiego platformy sportowej rywalizacji w oparciu o uproszczone zasady gry w piłkę ręczną. Program zakłada organizację rozgrywek na szczeblu powiatowym oraz finałowy turniej wojewódzki.

Życzymy powodzenia!!!

Anna Wilk