25 IV 2018 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie przeprowadzono VI edycję Przeglądu Recytatorskiego Poezji Anglojęzycznej i Niemieckojęzycznej „Gusts of Heart”. Pomysłodawcami imprezy były zespoły przedmiotowe języka angielskiego i niemieckiego pod przewodnictwem Pań Magdaleny Rowińskiej i Katarzyny Sarnat. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. W eliminacjach wzięło udział ponad 40 uczniów z gimnazjów w Łopusznie, Radoszycach, Gnieździskach, Krasocinie, Oblęgorku i Zajączkowie oraz - po raz pierwszy w tym konkursie - ze szkół podstawowych w Krasocinie i Mieczynie. Szkołę Podstawową w Krasocinie reprezentował Kasper Siwek, uczeń klasy czwartej. Jak się okazało był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Nasz młody recytator zaprezentował wiersz w języku niemieckim pt. „Schulstress”, za który otrzymał wyróżnienie. Opiekunem Kaspra była Pani Beata Bartosik. Na pamiątkę udziału w konkursie laureaci i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

17 kwietnia 2018 r. w hali konferencyjnej Targów Kielce, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i medali laureatom konkursów przedmiotowych ze szkół podstawowych i gimnazjów. W elitarnym gronie najzdolniejszych uczniów naszego województwa znaleźli się następujący uczniowie z naszej gminy:

 • Szkoła Podstawowa w Bukowie:
  • Nikola Mazur - laureatka II Konkursu Matematycznego, opiekun Pani Bożena Pietrala.
 • Publiczne Gimnazjum w Bukowie:
  • Wiktoria Rawska - laureatka XVI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego, opiekun Pani Jolanta Klimas.
 • Publiczne Gimnazjum w Krasocinie:
  • Magdalena Grzyb - laureatka XV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego, opiekun Pani Anna Dumin,
  • Oliwa Cygan - laureatka XV Wojewódzkiego Konkursu z Biologii, opiekun Pani Iwona Dusza,
  • Adrian Marcinkowski - laureat XV Wojewódzkiego Konkursu z Biologii, opiekun Pani Iwona Dusza,
  • Magdalena Grzyb - laureatka XV Wojewódzkiego Konkursu z Biologii, opiekun Pani Iwona Dusza,
  • Jakub Pasiński - laureat XVI Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki, opiekun Pani Elżbieta Kowalczyk.

 

Czytaj więcej...

12 IV 2018 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie odbył się III Gminny Konkurs Czytelniczy „Znam baśnie Charlesa Perraulta”. Rozpoczął się występem uczniów klasy I A ze Szkoły Podstawowej w Krasocinie, którzy zaprezentowali wybrane wiersze Jana Brzechwy. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych z gminy Krasocin. Do zmagań konkursowych przystąpiło sześć drużyn, reprezentujących szkoły w: Bukowie, Brygidowie, Cieślach, Krasocinie, Mieczynie i Olesznie. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Elżbieta Kowalczyk, Stanisław Dumin, Marta Wolska-Piec. Zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu to:

I miejsce:

 • SP w Bukowie (Julia Kałuzińska, Diana Żytniewska, Weronika Kwapisz pod opieką Pani Anety Banaś),
 • SP w Olesznie (Julia Wójcik, Patrycja Kowalczyk, Julia Przepióra pod opieką Pani Jolanty Lichosik).

II miejsce:

 • SP w Krasocinie (Maja Kowalczyk, Oliwia Kowalczyk, Marcel Marcinkowski pod opieką Pań Grażyny Lis i Anny Wrony),
 • SP w Mieczynie (Kamil Łapot, Daniel Jordan, Mikołaj Palac pod opieką Pani Lidii Siwek).

III miejsce:

 • SF w Brygidowie (Natalia Gołdyn, Jakub Młynarczyk, Maciej Stawowski pod opieką Pani Alicji Gawęckiej),
 • SP w Cieślach (Tatiana Krzysztofik, Roksana Kupczyk, Gabriela Trybek pod opieką Pani Marzeny Gierczak).  

Dyplomy i nagrody wręczyli wszystkim uczestnikom konkursu wójt Gminy Krasocin Pan Ireneusz Gliściński i dyrektor ZPO w Krasocinie Pan Krzysztof Jasiowski.

                                                                                                                Anna Mietelska

W dniach 21-23 marca 2018 r. w Hotelu „Agat’ w Łodzi odbył się wojewódzki finał XVII edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski połączony z "Zieloną Szkołą". W eliminacjach brały udział drużyny reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe województwa łódzkiego. Drużyna z Publicznego Gimnazjum w Krasocinie reprezentująca Przedborski Park Krajobrazowy w składzie: Weronika Stablewska, Adrian Marcinkowski, Leonard Pełka, Jakub Pasiński pod merytoryczną opieką Pani Iwony Duszy została zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu.

Czytaj więcej...

12 marca b.r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów marszałka województwa świętokrzyskiego, przyznanych najzdolniejszym uczniom z naszego regionu w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego”. Miło nam poinformować, że w elitarnym gronie 259 nagrodzonych uczniów znalazła się Magdalena Grzyb z Publicznego Gimnazjum w Krasocinie.

Opiekunką naukową Magdy jest nauczycielka biologii Pani Iwona Dusza. Kapituła programu doceniła sukcesy naszej uczennicy w konkursach przedmiotowych i tematycznych oraz jej wysokie wyniki w nauce, uzyskane w ubiegłym roku szkolnym. Składamy serdeczne gratulacje Magdzie, jej rodzicom oraz opiekunce. Warto nadmienić, że stypendium marszałka otrzymali również Julia Ciszek z Sułkowa i Karol Kukla z Jakubowa, absolwenci krasocińskiego gimnazjum z ubiegłego roku, dziś uczący się w Liceum Ogólnokształcącym im. W. Sikorskiego we Włoszczowie.

W dniach 10 - 13.10.2017 r. uczennica klasy IIIa Publicznego Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie - Magdalena Grzyb wraz z nauczycielką historii panią Bogusławą Szymkiewicz wzięła udział w seminarium edukacyjnym  „ Berlin jako krajobraz pamięci - historia narodowego socjalizmu i Holocaustu w stolicy Niemiec”.

Czytaj więcej...

    Drużyna chłopców z Publicznego Gimnazjum w Krasocinie wzięła udział w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej „Mini Euro 2017”. Wystąpiła w biało-czarnych barwach reprezentacji Niemiec. Zmagania rozpoczęły się na początku maja od fazy grupowej. W grupie C nasza drużyna pokonała wszystkich trzech przeciwników: PG z Mirca (5:0), PG nr 6 z Kielc (3:2) i PG z Wiślicy (4:0). W ćwierćfinale nasza ekipa spotkała się z gimnazjalistami z Małogoszczy, pokonując ich w stosunku 4:1. W półfinale Krasocin ponownie spotkał się z reprezentacją gimnazjum nr 6 z Kielc, tym razem pokonując ją 1:0, po bramce z rzutu karnego. Finał turnieju rozegrano 8 czerwca na Stadionie Międzyszkolnym przy ul. Prostej w Kielcach. Nasi chłopcy spotkali się z drużyną gimnazjum nr 1 z Włoszczowy. Mimo zaciętej gry i poświęcenia lepsi okazali się gimnazjaliści z Włoszczowy, którzy pokonali nas 3:0. Kapitan Krasocina odebrał puchar za wicemistrzostwo województwa.

Czytaj więcej...

W dniu 6 czerwca 2017 roku odbył się Finał XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Gospodarzem finału byli pracownicy Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziański Parków Krajobrazowych. Zmagania konkursowe odbyły się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Drużyna Publicznego Gimnazjum w Krasocinie  zajęła wysokie V miejsce wśród 16 drużyn z całej Polski.

Czytaj więcej...

W hali sportowej ZPO nr 1 we Włoszczowie odbył się finał Powiatowej Ligi Badmintona w kategorii dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. We wszystkich kategoriach uczniowie z naszej gminy zajęli wysokie lokaty. W rozgrywkach szkół podstawowych wzięło udział 21 dziewcząt i 22 chłopców ze szkół w Radkowie,  Moskorzewie, Czostkowie, Mieczynie, Krasocinie i Włoszczowie.

Czytaj więcej...

Pod koniec kwietnia uczennice Publicznego Gimnazjum w Krasocinie uczestniczyły w konkursach recytatorskich w języku polskim i niemieckim. Natalia Pianka z klasy I C uczestniczyła w VII Konkursie Recytatorskim „Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej”, zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Dobromierzu. Konkurs miał na celu kultywowanie pamięci o obrońcach Ojczyzny oraz promowanie utalentowanej młodzieży.

Natalia Pianka, którą do konkursu przygotowywała nauczycielka języka polskiego Pani Anna Dumin, przedstawiła wiersz T. Szymy „Najmłodszym żołnierzom” oraz fragment „Pamiętnika z powstania warszawskiego” M. Białoszewskiego. Interpretacja naszej uczennicy została nagrodzona wyróżnieniem.

Natalia Młyńczak z klasy I A, wzięła udział w V edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Anglojęzycznej i Niemieckojęzycznej, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie. Celem konkursu było wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu ich zainteresowań oraz krzewienie piękna słowa mówionego. Natalia, którą do konkursu przygotowywała nauczycielka języka niemieckiego Pani Elżbieta Świeboda, zaprezentowała wiersz „Mein verrücktes Hobby”. Jury doceniając interpretację utworu, poprawność wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny przyznało naszej uczennicy III miejsce.

      W kwietniu 2017 r. w Sali Omega Targów Kielce odbyły się uroczystości podsumowujące konkursy przedmiotowe w szkołach podstawowych i gimnazjach województwa świętokrzyskiego.

       Na poziomie gimnazjum tegoroczną laureatką z biologii okazała się Magdalena Grzyb z Publicznego Gimnazjum im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, którą do konkursu  przygotowywała Pani Iwona Dusza. Również Magdalena Grzyb okazała się jedyną laureatką z naszej gminy i jedną z czwórki laureatów na poziomie powiatu włoszczowskiego.  

Kamila Śliwińska i Klaudia Siwek z Publicznego Gimnazjum w Krasocinie zajęły pierwsze miejsce w półfinale wojewódzkim Drużynowego Turnieju Tenisa Stołowego, który rozegrano w Ćmińsku. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z pięciu gimnazjów: Krasocin, Radoszyce, nr 1 z Kielc, nr 9 z Kielc i nr 1 ze Skarżyska-Kamiennej. Zawody rozegrano systemem drużynowym, „każdy z każdym”. Dziewczęta z Krasocina już po raz kolejny udowodniły, że w tenisa stołowego grają na bardzo wysokim poziomie. By dotrzeć do półfinału wojewódzkiego musiały zwyciężyć w rozgrywkach na poziomie szkolnym, gminnym i powiatowym. W Ćmińsku w pięknym stylu pokonały wszystkie drużyny, wygrywając swoje mecze w stosunku 3:0, bez straty nawet jednego seta. Zwycięstwo w półfinale dało gimnazjalistkom z Krasocina awans do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany w maju. Trzymamy kciuki.

W dniach 22-24 marca 2017 r. w Ośrodku Turystyki Kajakowej, Rowerowej i Wypoczynku „Grabskie Sioło” w Budach Grabskich w województwie łódzkim odbył się wojewódzki finał XVI edycji konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski połączony z "Zieloną Szkołą". W eliminacjach brały udział  drużyny reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe województwa łódzkiego. Drużyna z Publicznego Gimnazjum w Krasocinie reprezentująca Przedborski Park Krajobrazowy w składzie: Weronika Stablewska, Adrian Marcinkowski, Leonard Pełka, Jakub Pasiński pod merytoryczną opieką Pani Iwony Duszy została zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu.

Tym samym drużyna zakwalifikowała się do finału krajowego, który odbędzie się w czerwcu na terenie terenie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.  W konkurencji indywidualnej najlepszy okazał się Jakub Pasiński.

Czytaj więcej...

W dniu 24 marca br. o godz. 09:00 w Urzędzie Gminy Krasocin odbyły się gminne eliminacje 40 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne. Eliminacje składały  się z dwóch części. Pierwszej pisemnej (test) dla wszystkich uczestników i drugiej – ustnej, dla uczniów zakwalifikowanych do finału.

Czytaj więcej...

         W dniu 18.02.2017 roku dobiegło końca Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego w tenisie stołowym które składało się z 4 turniejów rozegranych raz w miesiącu od listopad do lutego. W sumie w zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z powiatu włoszczowskiego. Zespół Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie reprezentowało sześcioro zawodników.  W kategorii szkół podstawowych Sandra Siwek. W kategorii gimnazjum Kamila Śliwińska, Klaudia Siwek, Filip Robak, Raczyński Zbigniew, Podstawka Bartłomiej.

      Po zakończeniu sobotnich rozgrywek, odbyło się uroczyste podsumowanie całego cyklu Grand Prix. Wyróżniono najlepszych zawodników. Puchary i nagrody wręczała dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego Jolanta Tyjas.

W klasyfikacji końcowej dziewcząt szkół podstawowych

III  miejsce wywalczyła - Sandra Siwek,

W klasyfikacji końcowej dziewcząt szkół gimnazjalnych

I  miejsce wywalczyła - Kamila Śliwińska,

II miejsce - Klaudia Siwek.

W klasyfikacji końcowej chłopców szkół gimnazjalnych

V miejsce wywalczyli -  Filip Robak i Bartłomiej Podstawka.

 

     13 stycznia w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Przedborzu odbył  się III etap XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Naszą gminę w tegorocznej edycji reprezentowały Publiczne Gimnazjum w Olesznie oraz Publiczne Gimnazjum w Krasocinie. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Publicznego Gimnazjum w Krasocinie w składzie: Weronika Stablewska, Leonard Pełka, Jakub Pasiński, Adrian Marcinkowski. Opiekunem grupy jest Pani Iwona Dusza. Drugie miejsce zdobyła drużyna PG z Oleszna w składzie Aleksandra Lichosik, Katarzyna Migacz, Aleksandra Drzewiecka, Daria Arwaj. Opiekunem grupy jest Pani Anna Resiak. Indywidualnie najlepsi okazali się uczniowie PG w Krasocinie  Leonard Pełka oraz Jakub Pasiński.

       Gratulujemy sukcesu życząc powodzenia w kolejnym etapie tym razem wojewódzkim. 

      Tradycyjną nagrodą za wysokie wyniki w nauce dla uczniów Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie, są bezpłatne wycieczki do atrakcyjnych miejsc w Polsce. W tym roku dzieci z klas II-VI odwiedziły Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. Misją tego nietypowego muzeum jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata oraz inspirowanie do logicznego myślenia. Podczas zajęć dzieci mogły wszystkiego dotknąć, przeprowadzać eksperymenty ze światłem, wodą i piaskiem, obserwować zjawiska fizyczne, rozwiązywać problemy logiczne. Ponadto - chronieni metalowa siatką - obejrzeli  spektakl Teatru Wysokich Napięć, gdzie autentyczne wyładowania elektryczne tworzyły tło opowieści ,,Pojedynek Mistrzów”. Przedstawienie opowiadało o rywalizacji dwóch wielkich umysłów i dwóch wielkich idei, które zmieniły świat. Bohaterami byli Thomas Edison, który pracował nad wykorzystaniem prądu stałego i Nikola Tesla, który lansował prąd zmienny. W przedstawieniu pojawiały się efektownie „piorunujące” urządzenia: transformator Tesli, generator van de Graaffa i tzw. drabina Jakuba.

      Aby ochłonąć po kilkugodzinnym eksperymentowaniu uczniowie zwiedzili ogród Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. To miejsce nietypowe, bo urządzone na dachu budynku. Składa się z dwóch części: górnej i dolnej, połączonych strumieniem kaskadowo spływającej wody. Można w nim podziwiać różnorodne gatunki i odmiany roślin, posadzone w trzech odmiennie skomponowanych częściach. Z mostków i tarasu roztacza się jedna z piękniejszych panoram Warszawy, z widokiem na Wisłę i Stadion Narodowy. Całkowity koszt wycieczki - w wysokości 3.100 zł - pokryli sponsorzy za co im serdecznie dziękujemy.                                         

Małgorzata Knap

Więcej zdjęć z wycieczki do zobaczenia w galerii.

21 czerwca podczas uroczystej sesji Rady Gminy Krasocin, która tym razem odbyła się Gminnej Bibliotece Publicznej miało miejsce wręczenie nagród dla uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym byli Laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych. Po raz piąty zostały wręczane nagrody i warto zauważyć że systematycznie co rok rośnie grono nagradzanych. W tym roku nagrody otrzymało 18 uczniów i uczennic, w tym aż 9 z naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Drużyna w składzie: Michalina Skrzypczyk, Weronika Wertka, Dominika Tylko oraz Damian Frączek pod merytoryczną opieką Pani Iwony Duszy z Publicznego Gimnazjum w Krasocinie zwyciężyła w V etapie XV edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Nasi uczniowie po zwycięskich eliminacjach na poziomie regionalnym a następnie wojewódzkim w finale krajowym reprezentowali Zespoł Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego i okazali się najlepsi z pośród 16 drużyn uczestniczących w finale krajowym, wyprzedzając drużynę z Publicznego Gimnazjum w Łabowej – województwo małopolskie oraz drużynę  z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Gwoźnicy Górnej – województwo podkarpackie.

Czytaj więcej...

15 IV 2016 r. w Sali Omega Targów Kielce odbyła się uroczystość podsumowująca konkursy przedmiotowe w gimnazjach województwa świętokrzyskiego. W elitarnym gronie laureatów znalazły się dwie uczennice z Publicznego Gimnazjum w Krasocinie – Michalina Skrzypczyk laureatka z biologii podopieczna pani Iwony Duszy i Karolina Kłoczko laureatka z języka niemieckiego podopieczna pani Beaty Bartosik. Dyplomy i medale laureatkom wręczyli świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, doradca wojewody świętokrzyskiej dr Bartłomiej Dorywalski i dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Jacek Wołowiec.

Warto nadmienić że wśród 5 laureatów z powiatu włoszczowskiego 2 laureatki to uczennice Publicznego Gimnazjum w Krasocinie. Uczennicom, rodzicom oraz nauczycielkom serdecznie gratulujemy sukcesu.

Więcej zdjęć z uroczystości do zobaczenia w galerii.

W dniu 14.04.2016 r. w hali ZPO nr 1 we Włoszczowie odbył się finał Powiatowej Ligi Badmintona szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie z naszej gminy zajęli czołowe miejsca. W rozgrywkach szkół podstawowych uczestniczyły: SP nr 1 z Włoszczowy, SP z Radkowa, SP z Moskorzewa, SP z Krasocina, SP z Czostkowa. Rozgrywki odbywały się w trzech rzutach: 19.12.2015r., 18.02.2016r. i 14.04.2016r. W zawodach szkół podstawowych brały udział 24 dziewczyny i 27 chłopców.

Czytaj więcej...