Dzień Babci i Dziadka w Samorządowym Przedszkolu w KrasocinieW Samorządowym Przedszkolu w Krasocinie odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Mali artyści spisali się na medal, a zaproszeni goście byli bardzo zadowoleni. Były wiersze, piosenki, tańce i słodki poczęstunek dla wszystkich.

Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne w Ostoi Dworskiej i spotkanie z Mikołajem

Dnia 2 grudnia 2014 roku sześciolatki z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie wraz z wychowawcą J.Andzel i pierwszaki z Zespołu Placówek Oświatowych z Krasocina z wychowawcą M.Pyką odwiedzili Ostoję Dworską w Leśnicy. Celem wizyty było kultywowanie dawnych tradycji Świąt Bożego Narodzenia i Mikołaja.

Zabawa była przednia: była opowieść gospodarza o tradycjach bożonarodzeniowych, robienie ozdób choinkowych, słodki poczęstunek, wspólne fotki, śpiewanie kolęd z Mikołajem, szukanie skarbu, składanie życzeń. Całe spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze.

Na pewno za rok też się dzieciaki wybiorą z wizytą.

J. Andzel

WYCIECZKA DO „MANUFAKTURY CUKIERKÓW” I „MUZEUM ZABAWY I ZABAWEK”

28 października klasy Ia, Ib i sześciolatki z Samorządowego Przedszkola w Krasocina wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Kielc. Odwiedziliśmy „Manufakturę Cukierków” oraz „Muzeum Zabawek i Zabawy”. Na własne oczy mieliśmy okazję zobaczyć jak się robi cukierki i kolorowe lizaki. Dzieci miały możliwość zrobić własnoręcznie lizaki. Na zakończenie każdy z nas otrzymał torebeczkę ze słodkościami.

W „Muzeum Zabawek i Zabawy” mieliśmy okazję zobaczyć lalki z całego świata, zabawki historyczne, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną. Kolekcję misiów, którymi z pewnością bawili się nasi rodzice. Pani, która nas oprowadzała po muzeum opowiadała nam ciekawe historie na temat zbiorów muzealnych. Na zakończenie dzieci miały możliwość zabawy klockami, misami i grami edukacyjnymi.

M. Pyka

2 VI 2014 r. pięcioosobowa drużyna sześciolatków z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie (Amelka Tatar, Dominika Pisiakowska, Igor Antoniak, Piotruś Robak, Filip Mikołajczyk) pod opieką wychowawczyni, Pani Moniki Rak wzięła udział w Olimpiadzie Sportowej dla Przedszkolaków „Mały Olimpijczyk”, która odbyła się w Bukowie.

Czytaj więcej...